Україна – безмежний край.
Вчитель початкових класів
спеціалізованої школи №149 м. Києва
Єфадзе
Н.А.
Мета:
закріпити знання дітей про рідну Україну, її природу, її
багатства,її людей, народні звичаї.
Виховувати любов до рідної землі, мови, пісні, почуття гордості за Україну,
за український народ.
Обладнання:
на дошці написано тему, перед дітьми — карта України. Також
вивішені зображення державних символів України,
малюнки дітей.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працювати нам
старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашій третім
класі
Діти просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань (читає вірш вчитель)
Буває, часом сліпну
від краси.
Спинюсь, не тямлю, що
воно за диво,
Оці степи, це небо,
ці ліси,
Усе так гарно, чисто,
незрадливо,
Усе як є – дорога,
явори,
Усе моє, все зветься
Україна.
Л.Костенко
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні наш урок ми присвячуємо нашій рідній Україні, країні квітучій, країні милій
серцю, країні безмежній.
Україна – безмежний
край.
ІV. Ознайомлення з новим матеріалом.
І. Розповідь учителя.
Учитель. Дорогі діти! У світі нема нічого вищого, дорожчого, як рідна Батьківщина, бо вона
дала нам крила для польоту, відкрила цей чарівний
дивосвіт, вона, як мати, у світі — одна.
Україна - це наш рідний край, це
безмежний край, де ми
народились, уперше
побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну
мову, відчули любов і ласку. Вона для кожного з
нас одна, як і мама, бо —
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки батьківщину.
Любов — найвище в світі почуття.
Кожен народ любить свою Батьківщину, робить усе для процвітання своєї
держави, для її слави, свободи, незалежності. А ми живемо в Україні,
волелюбній, і теж усім серцем любимо нашу милу, дорогу
країну, хочемо, щоб вона стала процвітаючою, сильною, завжди була
вільною і незалежною, бо всі ми громадяни нашої Вітчизни, патріоти,
люблячі сини і дочки України.
Ось погляньте на карту України. Навколо
неї є багато є різних країн.
Кожна з них має свою територію землю, свою мову, культуру, історію і свої
символи. Земля кожної держави її недоторканна власність , яку вона готова обороняти від ворогів. Україна,
наша Батьківщина, розміщена у центрі Європи. Вона також має свою
землю, мову, культуру, історію,звичаї, традиції і державні символи.
Які ж державні символи України? (Діти відповідають). Кожна країна
має свою столицю.
А як називається наша столиця? (Відповідь).
Ось столиця України — чарівний і квітучий Київ
(показує на карті і в малюнках).
Через усю Україну, з півночі на південь, протікає Дніпро, одна з
найбільших річок Європи, і впадає у Чорне море.
З півдня нашу Вітчизну омиває ще одне море -Азовське. На заході
здіймають у небо свої вершини гори Карпати. На півночі ростуть густі ліси —
це Полісся, а далі на південь поступово змінюються природні
пейзажі, переходячи у степи. Ось
така природа України.
Ми з вами патріоти і громадяни, які покликані захищати свій край від
ворогів, трудитись так невтомно й завзято, щоб жилося всім добре,
найкраще у світі, бо кожна людина має право на
достойне і радісне життя. А яке завдання стоїть перед учнями?
Відповіді
дітей.
1 учень.
Ми українці – велика
родина,
Мова і пісня у нас
солов’їна,
Квітне в садочках
червона калина,
Рідна земля для всіх
нас – Україна.
2 учень.
Струмок серед гаю, як стрічечка.
На квітці метелик,
мов свічечка.
Хвилюють, малюють,
квітують поля –
Добридень тобі,
Україно моя!
3 учень
Краю мій рідний, моя
сторона,
Ти для мене –
найкраща у світі!
Україно моя, ти у
серці – одна,
Як в віночку,
барвистому цвіті.
Учитель. А зараз кожен із вас подумає, прислухається до свого серця і
скаже, яку ж ми мріємо бачити нашу країну в майбутньому?
Діти думають і
записують мрії на підготовлених
хмаринках, потім по черзі вішають
хмаринки на дошку навколо таблички «Мрії про Україну».
ІІІ. Розповідь учителя(продовження)
.
24 серпня 2013 року український народ відзначив 22річчя Дня
Незалежності України
- головне державне свято на честь прийняття
Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України ,
підтверджену всенародним референдумом 1 грудня 1991 року,що прийнято
вважати датою утворення держави
Назвіть державні символи України.
Учні
називають, вчитель демонструє зображення герба та прапора
України.
IV. Робота з картою України.
Україна – славна земля з широкими і чистими ріками, мережаними нивами,
мальовничими горами, голубими морями.
Які гори знаєте?
Покажіть на карті.
Назвіть і покажіть моря , які омивають нашу Батьківщину.
Хто був у горах, на морі? Що сподобалось вам там ?
Покажіть на карті свою маленьку Батьківщину
V. Закріплення вивченого матеріалу.
I.
Робота з прислів’ями
(діти отримують листочки с написами)
Складіть прислів’я , співвідносячи їх частини.
Та земля мила,
Погана та пташка,
Людина без вітчизни
Кожному мила
де мати народила.
своя сторона.
як соловей без пісні
Прочитайте прислів’я, поясніть їх зміст.
ІІ .
Дидактична гра «Мікрофон»
Що ж таке Україна?
Хто ж ми ?
Яку назву має народ України?
- Коли відзначається День незалежності України?
- Чому Україна – наш спільний дім?
- Чому Україна –
безмежний край?
Скільки років минуло від проголошення Дня незалежності ?
Якби вам запропонували намалювати Батьківщину, то що б ви
намалювали
VI. Підсумок уроку.
«Всім серцем любіть Україну свою, — І вічні ми будемо з нею!» — писав поет
Володимир Сосюра. І кожен громадянин України серцем
прихиляється до цих слів, тому що у душі
народу живе велика любов до його рідної і милої України.
Любіть Україну
В. Сосюра
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.
Без неї ніщо ми, як порох і дим,
Розвіяний в полі вітрами...
Любіть Україну всім серцем своїм
і всіми своїми ділами.
Для нас вона в світі єдина, одна
в просторів солодкому чарі…
Вона у зірках, і у вербах вона,
і в кожному серця ударі,
У квітці, в пташині, в кривеньких тинах,
у пісні у кожній, у думі,
в дитячий усмішці, в дівочих очах
Немає коментарів:
Дописати коментар